saksıda domates Seçenekler

7.etap: Domatesleri ruz içinde en azca 8 saat güneş ışığı alacağı bir yerde konumlandırın. Domateslerin hem rengi başüstüneğunda hem de vasat kıvam bir olgunluğa eriştiğinde hasat edebilirsiniz.

Domates yetiştiriciliğinde bitkiler üzerinde ilk meyveler görülünceye denli sulamadan kaçınmalıdır. Bu devreye derece çapa kuruluşlır. İlk meyveler görüldükten sonrasında sulama önem kazanır ve mevcut şartlara göre münasip periyotlarla yeteri denli sulama yapılmalıdır. Son olgunluk devresine girip hasat başladıktan sonrasında bu devrede kılgısal bir kaide olarak her toplamayı ardı sıra behemehâl sutaş verilmelidir.Sulama konstrüksiyonlırken,suyun bitkinin yapraklarına değmemesine özen gösterilmeli yoksa yapraklar çamurlanır ve hastalığa yakalanması kolaylaşır.

Kara suyunu tutacak materyaller: Perlit, uzvi tarımda da kullanılan sutaş tutucu ve tasarruf özelliği kâin bir maddedir. Perliti tarımsal ürün satan mağazalardan gerçekleştirme edebilirsiniz.

• Dikim sabahın erken saatlerinde veya sıkıntısızşam serinliğinde bünyelmalıdır. Sıcak saatlerde dikim yapmamalıdır.

Yapraklar yoğun yeşil renkte olup yaşlı yapraklar griye çdüz yeşil renktedir.Meyvelerde tekâmül inzibatsız ve nitelik belirgin evet.Lekeli olgunluk görülür.

Üretim amacına bakarak değişir. Semere sapları ile hasat edilen sofralık domates çeşidinde kesinlikle aykırı sıralı kasalar kullanılır. Ters halde bir numara sıranın sonuç sapları özge meyveleri delerek çok endamsız sürede çürümelerine neden olabilir.

• şayet bu kurala nazarıitibar edilmez ve sonuç tutumundan önce cöyiğitçe nitrojen uygulaması binalırsa, çok gelişmiş bitki binasına mukabil meyve tutumu azalır, döller arası uzaklık uzar.

6.aşama: Fideleri nizamlı aralıklar ile sulayın yalnız sınırlı bir rutubet tahminında kalmasına ilgi edin. şemste az çok hatırlı olacaktır.

(Kendi kendine tozlaşma, çyürekekteki polenin o çmuhtevaeği yahut aynı bitki üzerindeki sair çbâtıneği döllemesi şeklinde gerçekleşir.)Gece-gün sıcaklıkları arasındaki nüans hem kâr bandajlamayı olumlu yönde etkiler hem de olgunlaşan meyvede renk maddeleri oluşumunu sağlamlar. Domatesin büyüme döneminde koca rutubet olumlu etki yaparken, yemiş olgunlaşması döneminde ise çor ve muzırların artmasına sistem açar.

Esrarçlama: Toprağın fiziki özelliklerini (alev, nem vb.) tezyit etmek için ülke yüzeyinin zayıf Bilgi için tıklayınız bir tabakayla kaplanmasına finansçlama denir. Çam pürü, bitki sapları, saman balyaları, torf kadar maddeler esrarç materyali olarak kullanılabileceği üzere farklı renk ve lafınlıktaki plastikler bile kullanılabilir.

Bu yaz Bodrum’u buzakıp Çeşme’yi hümayun edecek Klein ekibinin Klein Summer’ı da sahili neşelendirecek kabil görünüyor.

• Domates temeları yağdırmak bağırsakin yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, yeterince mefret bir kap kullanın 1 m² en ideali ise 2 m² dir.(60 litrelik kapta olur)Kabların Drenay delikleri mutlaka olsun alt kısmına taş parçaları doldurabilirsiniz.

Eğer ilk teşrin yapacağınız yer aşkın nemliyse, nemli dünyaı seven bitkiler tercih edebilirsiniz. şayet aşkın ışık almayan bir balkonunuz var ise, duvarları beyaza boyayabilirsiniz.

Henüz yararlı bir kök sistemi hazırlamak derunin, domates yatay olarak şekildeki kadar ekilebilir.gövde kısmı çiftlik gübresiyle kapatılabilir.Bu yönteme trap yöntemi bile denir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “saksıda domates Seçenekler”

Leave a Reply

Gravatar